gry dla 3-latków

Rodzicu! Nie lubisz bawić się z dziećmi? Ja też i mam na to sposób!

Weekend z brzydką pogodą, chore dziecko w domu, rodzinny urlop. Nad matkami i ojcami na całym świecie wisi to samo widmo. W pewnym momencie każdy usłyszy „nudzi mi się, pobaw się ze mną”…

 

Każda minuta wydaje się katorgą. Nie lubię bawić się z moją córką i nie widzę w tym nic dziwnego. Czuję się bardzo młoda duchem i czasami wydaje mi się, że jestem jeszcze grubo przed dwudziestką, no ale do przedszkola to się nie cofnę.  Może i dobrze. Dlatego zabawy figurkami, wspólne układanie klocków itp. nudzą mnie momentalnie. Jestem dobrym organizatorem zabaw, ale na tym koniec. Na szczęście, z wiekiem, u dzieci wzrasta umiejętność samodzielnej zabawy. Ale i tak wypada, a nawet chce się poświęcić im trochę czasu i zrobić wspólnie coś, co jest dla nich radochą.

 

I wtedy z pomocą przychodzą gry. Ale nie wszystkie. Większość gier dla małych dzieci to zwyczajne nudy. Jedyne co się robi, to rzuca kostką, przestawia pionek, ewentualnie wybiera kolor. Takie gry omijam szerokim łukiem, bo uważam, że uderzają nieco w inteligencję mojej trzylatki.

 

gry dla 3-latków

 

Na szczęście przy ostatnim choróbsku, które przytrzymało nas w domu, z pomocą przyszło nam Smily Play ze swoimi grami. Jedna z nich uczy kolorów i liczenia, rozwija kreatywne myślenie i zwinność małych rączek. Rodzicowi aż miło patrzeć na swojego małego bystrzaka. Bo przecież każdy widzi w swoimi maluchu geniusza. Druga to zabawa dla całej rodziny i niezła rywalizacja nawet między dorosłymi. Zobaczcie sami.

 

Kolorowe wędkowanie

 

To zabawa sama w sobie, bo już łowienie rybek na magnesik jest dla dziecka zabawne. Do gry dołączona jest kostka z kolorami. Gracze rzucają kostką i muszą złowić rybkę w tym samym kolorze. Ale na tym nie koniec – gra uczy dziecko dobrego kombinowania i liczenia. A to dlatego, że gdy wypadnie kolor zielony, można wybrać dwie rybki – jasno i ciemnozieloną. Z tą różnicą, że jedna jest za 1, a druga za 6 punktów.

 

gry dla 3-latków

 

Do tego dochodzą oczywiście elementy zręcznościowe, bo wcale nie jest łatwo nadziać rybkę na kołeczek, by zdobyć punkty. Na koniec jest nauka cyferek i początek matematyki dla malucha, czyli dodawanie punktów.

 

A jak rodzic nie ma już weny na zabawę, kreatywność dziecka może zaangażować stawik z rybkami do innej zabawy. Blanka np. „kąpała” w nim swoje ulubione figurki, które były na pikniku i łowieniu ryb. Ach ta fantazja!

 

gry dla 3-latków

 

gry dla 3-latków

 

Gra kolorowa wieża

 

gry dla 3-latków

 

gry dla 3-latków

 

To fantastyczna wersja znanej gry. Układa się wieżę z klocków. Do gry dołączone są dwie kostki. Kostka z kolorami i kostka z liczbami. Można grać w dwie wersje. Albo wyjmuje się jeden klocek w kolorze, który wskaże kostka, albo wyciąga się odpowiednią ilość klocków wylosowanych przez kostkę, tyle że w dowolnym kolorze. To zabawa dla całej rodziny, bo budzi się duch rywalizacji np. między rodzicami. J A zupełnie przy okazji dziecko zapamiętuje kolory, liczby i uczy się liczyć.

 

Do ustalenia jest też kwestia wygranej. Można wybrać wersję, w której przegrywa osoba, która rozwali wieżę. A można oprócz tego liczyć zdobyte klocki. Wtedy, rzecz jasna, wygrywa osoba, która ma ich najwięcej.

 

I właśnie tak wesoło mijała nam ostatnia angina Blani.

 

gry dla 3-latków

 

gry dla 3-latków

 

gry dla 3-latków

 

pasek-do-teksty-2

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad, dasz się poznać. Możesz zostawić komentarz, na większość staram się odpowiadać i zaglądać do każdego komentującego, jeśli też mają swoje miejsce w sieci. Super, jeśli polubisz bloga na Facebooku, czy udostępnisz post swoim znajomym. Każdy wyraz uznania jest dla mnie niezwykle istotny!

 

Bez-nazwy-2

 

 

 

 


O autorze -  • Uff, czyli nie jestem jedyna 😉 Uwielbiam wspólnie spędzać czas na jakiś wycieczkach, grach, aktywnych zajęciach, ale zabawy ludzikami i tego typu są dla mnie męczarnią 😉

Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl