czapka na zimę dla okularnicy

Czapka na zimę dla okularnicy – jakie modele wybierać?

Podobno wiosna tuż, tuż. Podobno z Afryki wyruszyły już bociany. Boję się, że Polska potraktuje je jakąś grypą, albo chociaż katarkiem. 😀 Bo ja tej wiosny nie czuję. Czuję za to, że mi ciągle zimno. A, że od dwóch miesięcy jestem skazana na noszenie okularów, to… Mam okropny problem z czapkami!

 

Nawet sobie nie zdawałam sprawy, jak ciężko jest dobrać czapkę na zimę, gdy nosi się też okulary. Nic tylko te oprawki widać. A człowiek w tej czapie i okularach czuje się zazwyczaj jak narciarz w kasku i goglach, co tak na co dzień, po ulicy nie jest komfortowym uczuciem. W domu mam, na prawdę, od groma czapek. Przymierzyłam większość. Wyglądaliśmy w nich – ja i moje okulary, idiotycznie. Byłam już załamana i chowałam do szafy wszystkie kurtki bez kapturów… Ale w końcu mnie natchnęło. I już wiem, jakie czapki nosić do okularów.

 

złoty plecak worek

 

złoty plecak worek

 

No więc jakie?

 

Najlepiej wyglądają te niby za duże. Takie XXL. Cudownym rozwiązaniem są też czapki futrzane, ale na nie często jest za ciepło… Zasada jest ogólnie jedna – jak okulary na nosie, to głowa w czapce musi wyglądać na wielką, wtedy same okulary nie będą karykaturalnie wychodzić na pierwszy plan. W sumie to tak samo jest z fryzurą. Jak ma sporą objętość, to też okulary wyglądają lepiej.  A co z dniami, kiedy nie ma tak dużych mrozów?

 

długi dresowy szal

 

długi dresowy szal

czapka na zimę dla okularnicy

 

Ja wtedy zakładam moje ukochane nauszniki. A jak jeszcze mi chłodno, to dodaję też czapkę z daszkiem. Zimowych modeli jest sporo – chociażby tych skórzanych, czy zamszowych. W takim nakryciu głowy to już wcale nie czuję się w okularach głupio.

 

Powstaje tylko poboczny problem. Jak wytłumaczyć córce, że ja mogę nosić czapkę z daszkiem zimą, a ona nie…? 😀 A Wy jakie macie patenty na zimę w okularach?

 

długi dresowy szal

 

długi dresowy szal

czapka na zimę dla okularnicy

 

stylizacja zimowa góry

 

czapka – Reserved

nauszniki – Ochnik

kurtka – Zara

koszula – H&M

legginsy – Mango

śniegowce – Love Moschino

szal – Śmichy Chichy

plecak – Czarny Szyje

oprawki moje – Face2Face

oprawki z kolażu – Muscat

Jeśli spodobał się Wam mój szal z falbanami, to zdradzę, że to zapowiedź naszej nowej, wiosennej kolekcji. Szale już niedługo na www.smichychichy.pl, w wersji jasnoszarej i grafitowej, w rozmiarach dla mam i córek. :)

 

duże dresowe szale

 

pasek-do-teksty

 

 WWW.SMICHYCHICHY.PL

 

BANER_BLOG

 

 


O autorze -Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl