pakowanie prezentów w szary papier

Jak tanio, łatwo i efektownie zapakować prezenty?

Muszę Wam się do czegoś przyznać. Oprócz tego, że mam hopla na punkcie stylizowania choinki co roku inaczej, to jeszcze lubię, żeby prezenty pod choinką były zapakowane tak, by wyglądało jak z obrazka. Dlatego właśnie zgarniam co roku wszystkie upominki i mam furę paczek do odstrzelenia. Etat elfa u Mikołaja jak się parzy. 😀 No i jak tak co roku muszę się urobić, to doszłam już do pewnego idealnego sposobu…

 

Tylko, że to pakowanie prezentów to okropnie upierdliwa sprawa jest. Nienawidziłam tego. Papier mi się gniótł, rwał na rogach. Okropieństwo. Kupowałam piękne i nietanie papiery prezentowe… Ale zawsze była lekka kiszka i wygląd prezentów odbiegał od moich wyobrażeń. Aż do momentu jak odkryłam szary papier, zwany papierem pocztowym.

 

Jest ideałem. Pasuje do wszystkiego, do każdej wstążeczki i wszelakich kolorów na choince. Jest gruby, tak, że nawet największy antytalent go nie porwie. A do tego, jest o wiele tańszy od papieru kolorowego.

 

pakowanie prezentów w szary papier

 

Gdzie kupić papier pocztowy do pakowania prezentów?

 

Ja mój kupuję w Pepco. Z jednej rolki zapakowałam wszystkie prezenty ze zdjęć i jeszcze mi zostało na dwie kieszonki na sztućce. A ta rolka, uwaga, uwaga – kosztowała 1,99 zł. Do tego dobrałam białą tasiemkę. Świetnie wygląda na papierze pocztowym, a jest też najtańsza. Jedna rolka taśmy kosztowała mnie 4 zł. Kupiłam też bombeczki w Pepco. Całe opakowanie za 9,99 zł. To wbrew pozorom też ekonomiczny wybór, bo przecież takie bombeczki mi potem zostaną i będą w sam raz na przyszły rok na choinkę. :)

 

pakowanie prezentów w szary papier

 

pakowanie prezentów w szary papier

 

pakowanie prezentów w szary papier

 

I jak Wam się podoba?

pasek-do-teksty

 

Jeśli spodobał ci się ten wpis, pewnie chętnie przeczytasz też:
Pierniki bez pierniczenia – wersja last minute i sposób na twardziela
Korzenne ciasto marchewkowe – bezglutenowe

3 dziecio-odporne ozdoby na choinkę, które wykonasz z łatwością

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad, dasz się poznać. Możesz zostawić komentarz, na większość staram się odpowiadać i zaglądać do każdego komentującego, jeśli też ma swoje miejsce w sieci. Super, jeśli polubisz bloga na Facebooku, czy udostępnisz post swoim znajomym. Każdy wyraz uznania jest dla mnie niezwykle istotny!

 

Bez-nazwy-2-1


O autorze -Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl