jak urządzić domowe biuro w salonie

Jak urządzić domowe biuro w salonie? Na niewielkiej przestrzeni i tanim kosztem.

Dziś zapraszam Was do mojej nowej perełki w naszym domu. Oto miejsce, w którym powstaje blog i marka Śmichy Chichy. Jestem niesamowicie zadowolona sama z siebie, że udało mi się wygospodarować kącik w i tak niewielkim już salonie. A przy tym, zamknęłam się w niskim budżecie i mimo to, całość jakoś nawet nieźle wygląda.

 

Gdy zaczynałam prowadzić blog, poświęcałam na niego niewiele czasu. Dwie, trzy godziny dziennie, trochę w trakcie drzemki Blanki, trochę wieczorem, gdy mała bawiła się z tatą. Wszystko miało charakter hobbystyczny, chociaż nie ukrywam, że również praktyczny. Chciałam sobie przedłużyć macierzyński, ale nie chciałam wypaść z rynku pracy. Jako redaktor on-line, mogłam bez problemu wpisać sobie prowadzenie bloga do CV. :) Ale z czasem okazało się, że z mojej blogowej działalności mogę sobie pozwolić na coraz większą ilość wacików… 😀 Więc zaczęłam poświęcać na niego coraz więcej czasu. W głowie tlił się też pomysł, by to, czego nauczyłam się w trakcie blogowania, wykorzystać i spełnić marzenie o własnej marce. Gdy zaczęłam pracę nad Śmichami Chichamiz tych kilku godzin dziennie wyszedł mi już pełen etat.

 

domowe biuro tanim kosztem

 

jak urządzić domowe biuro w salonie

 

Tenże etat pełniłam na kanapie. Fajne to to było, na początku. Później mój mąż – zawodowy strażak i bhp-owiec coraz częściej stękał mi, że kręgosłup dostaje za swoje itp. Wraz z nim, zaczął stękać też mój rzeczony kręgosłup. Ale i to mnie nie przekonało. Nie uwierzycie, ale od tych kanapowych wygibasów z komputerem, kabel od ładowarki wygiął mi się tak, że pewnego dnia wyleciałam z kąpieli bo słyszałam dziwne syczenie. To syczenie to były iskry. Całe szczęście, że laptop stał wtedy na stoliku kawowym a nie na łóżku, bo bym może spaliła mieszkanie… Skończyło się dobrze.

 

Domowe biuro tanim kosztem

 

Mam teraz domowe mini biuro i jestem nim zachwycona. Tym bardziej, że koszt mojego miejsca pracy, to uwaga, uwaga – 320 zł. Biurko z Ikei – 129 zł, krzesło, również z Ikei – 129 zł, pudełko i segregatory z Ikei – razem 35 zł. Do tego organizer z Pepco za 29zł. I gotowe!

 

domowe biuro tanim kosztem

 

Domowe biuro, zajmuje tyle miejsca, co nic. Ale na komputer i notatnik wystarczy. A w sumie tylko to jest mi potrzebne do mojej roboty. 😀 Dzięki temu, że całość dopasowałam kolorystycznie do naszego pokoju dziennego, biurko nie razi ani trochę. Jest nawet miłym elementem aranżacji. Jasne, że gdybym mogła pozwolić sobie na wybudowanie domu, wolałabym mieć osobny gabinet. Ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma. Domowe biuro urządzone w salonie może być po prostu ładne. A swoją funkcję spełnia czy to w osobnym pomieszczeniu, czy jako element większej całości. Z całego serca polecam takie rozwiązanie wszystkim mamom pracującym z domu. Nawet tym, które nie romansują z kanapą, ale ze stołem w jadalni. Fajnie jest, gdy nie trzeba całego mandżuru składać przed każdym posiłkiem. 😀

 

domowe biuro w małym wnętrzu

 

domowe biuro - tanie aranżacje

 

domowe biuro - tanie aranżacje

 

złoty zegarek TK Maxx

 

domowe biuro tanim kosztem

 

domowe biuro tanim kosztem

 

domowe biuro tanim kosztem

 

domowe biuro tanim kosztem

 

domowe biuro tanim kosztem

 

jak urządzić domowe biuro w salonie

 

pasek-do-teksty

 

Jeśli spodobał się Wam ten wpis, pewnie chętnie przeczytacie też:

Jak pożegnać się raz na zawsze z rozgardiaszem w łazience i ułatwić sobie sprzątanie?

Jak rozjaśnić wnętrza? Bez remontów i niedrogo.

Jak urządzić małą sypialnię? Z pomysłem i najtaniej jak się da.

 

Bez-nazwy-2

 

 


O autorze -  • Pięknie! Moje „biuro” kompletnie tego nie przypomina, przeważnie jest tak zagracone i zaśmiecone, że z trudem docieram do laptopa 😉

  • Masz świetny gust. :) Ja to jestem kiepska w urządzaniu mieszkania. Czasem mam wrażenie, że u mnie nic się kupy nie trzyma :)

Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl