sposoby na zachowanie porządku

Jak pożegnać się na zawsze z rozgardiaszem w łazience i ułatwić sobie sprzątanie?

A wszystko za 150 zł? Wreszcie nie mam problemu z patrzeniem na naszą łazienkę. Do tej pory lubiłam ją tylko w dzień, góra dwa po gruntownym sprzątaniu. Teraz jest fajnie codziennie i to o każdej porze dnia, nawet tuż po dziecięcej kąpieli, czy porannym makijażu.

 

Zawsze miałam spory problem z zachowaniem porządku w łazience. Wystarczyło zrobienie porannego makijażu, trochę sypkiego pudru w powietrzu, który bezlitośnie opadał na umywalkę i nawet zaraz po generalnych porządkach łazienka wyglądała byle jak. Raz, drugi, trzeci, przecierałam dokładnie wszystko, po każdym malowaniu się, myciu rąk, czy Blanki zabawach w mydlinach. 😀 Ale jak kilka razy dziennie miałam wszystkie pojedyncze flakoniki, tubki, kubełki itp itd podnosić, przecierać i odkładać na miejsca, to szlag mnie trafiał i po kilku dniach pasowałam. Łazienka była traktowana po macoszemu, a ogarniana tylko przed przyjściem gości. Taki panował „twórczy” rozgardiasz na który patrzeć nie mogłam.

 

świecznik z napisem Pepco

 

czarno biała łazienka

 

jak zachować porządek w łazience

 

jak zachować porządek w łazience

 

Sposoby na zachowanie porządku w łazience

 

Poza tym, nie oszukujmy się. Takie powystawiane kosmetyki i inne łazienkowe „must have” nie wyglądają estetycznie, nawet w sterylnych warunkach i idealnym porządku. Jedno opakowanie ma taką stylistykę, drugie inną. Misz masz, aż oczy bolą! Aż dziwię się, że dopiero teraz wpadłam na pomysł, żeby to wszystko… pochować. Posegregowałam rzeczy na kosmetyki kolorowe, Blanki zabawki kąpielowe i kosmetyki dziecięce, nasze wszystkie środki czystości, moje balsamy i inna mazidła i pochowałam je w zamykanych koszach, pudłach, zwał jak zwał. Takich z plecionki, którą bez problemu można moczyć, bo w łazience to nieuniknione. Takie same możecie kupić w różnych wielkościach i kolorach w Pepco. Resztę, jak np. wałki, czy rzadko używane kosmetyki kolorowe pozamykałam w zwykłych tekturowych pudełkach z Ikei. Tym sposobem raz dziennie wyciągam nawilżane chusteczki do łazienki, „przelatuję” wszystko raz, dwa i łazienka wygląda jak tuż po co najmniej godzinnym sprzątaniu.

 

jak zachować porządek w łazience

 

wazonik Pepco

 

ozdobne świeczki Pepco

 

czarny sufit w łazience

 

Ten pomysł tak długo łaził mi po głowie, a jakoś nie mogłam się za niego zabrać. Postanowiłam więc i Was zmobilizować tym wpisem. Jeśli lubicie porządek, a nie jesteście demonami sprzątania, to serio warto! Do tego, żeby nie było zbyt „łyso” dodałam kilka pierdółek, świeczuszek, które też z łatwością mogą iść pod kran w celu wyczyszczenia, czy chociażby miętowych pomponów tiulowych ze starego pokoiku Blani, które do tej pory nie mogły znaleźć w naszym domu miejsca. I jest. Już lubię naszą łazienkę. O każdej porze dnia i nocy i nie tylko w soboty zaraz po sprzątaniu. 😀

 

wieszak łazienkowy biały

 

czarny sufit w łazience

 

lampion w marynistycznym stylu

 

czarno biała łazienka

 

czarno biała łazienka

 

Pepco dodatki do łazienki

 

dodatki z Marylin Monroe

 

drewniana komódka Pepco

 

DSC_0527

 

pasek-do-teksty

 

Poprzednie wersje pokoju dla dziewczynki:

Kolorowo – patchworkowy pokój dziewczynki

Czarno biały pokój dziewczynki

Jak rozjaśnić wnętrza? Bez remontów i niedrogo

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad, dasz się poznać. Możesz zostawić komentarz, na większość staram się odpowiadać i zaglądać do każdego komentującego, jeśli też ma swoje miejsce w sieci. Super, jeśli polubisz bloga na Facebooku, czy udostępnisz post swoim znajomym. Każdy wyraz uznania jest dla mnie niezwykle istotny!

 

 

 O autorze -  • Mam bardzo podobną umywalkę 😉 Ale porządku w łazience zdecydowanie nie mam 😉

  • O! Inspiracja dla mnie! Też denerwuje mnie bałagan w łazience i szukam sposobu na ogarnięcie go!

  • O widzisz- takie banalne a na to nie wpadłam. Misz masz- kolorowe buteleczki, tubeczki, pierdółki, a wystarczyło tylko wszystko pięknie pochować- super :)

  • Macierzynstwo-raz!

    Śliczną masz łazienkę, a te dodatki naprawdę świetnie się komponują :)

Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl