rola ojca w życiu córki

10 zdań, które powinien powiedzieć córce każdy tata

Rola matki w życiu dziecka jest nieoceniona, rola ojca bywa jeszcze wciąż ograniczana do zabawy i prowadzania syna (!) na zajęcia sportowe, jak w amerykańskich filmach… A przecież tak naprawdę w życiu córki ojciec jest równie ważny, a jego zadanie, może być nawet dużo poważniejsze!

 

To tata jest pierwszym mężczyzną, którego spotyka mała kobietka – córka. To on jest przykładem, kształtuje jej przyszłe oczekiwania co do partnera, męża. Buduje jej pewność siebie jako kobiety, lub jej brak… To w dużej mierze od ojca zależy, jakiego później będzie miał zięcia… Czy córka będzie czuła się piękna i mądra, czy zakompleksiona i ciągle dążąca do ideału. Wierzę, że w dzisiejszych czasach dorastające kobiety i ich matki poradzą sobie nawet z najbardziej nawalającym tatą i będzie on w przyszłym życiu córki jedynie antywzorem. Nie o tym dziś jednak będzie, bo wierzę, że moje czytelniczki mają partnerów, ojców ich córek, którzy zrobią wszystko co trzeba.

 

Miałam Wam dziś napisać więcej o roli ojca w życiu córki, ale zanim zasiadłam do klawiatury przeczytałam już o tym świetny, nowy tekst u Magdaleny – Mamatorki, nie będę się powtarzać.

 

Dzisiejsi ojcowie są fantastyczni! Dbają o swoje córki, jak o prawdziwe księżniczki. Nie muszą zawsze mówić prawdy, bo czasami lepsze jest słodkie kłamstewko. Nie powinni krytykować i poprawiać, bo czasem łatwiej to usłyszeć od innej kobiety – matki. Nie muszą być idealni, nawet nie powinni, żeby nie być niedoścignionymi ideałami. Ale powinni być pierwszymi księciami z bajki, takiej realnej, życiowej… Powinni uczyć czym jest miłość mężczyzny do kobiety, uczyć szacunku i przyjaźni, na którą ich córki zasługują i teraz i w przyszłym życiu…

 

10 zdań, które przez całe życie musi powiedzieć swojej córce – tej małej i dużej, każdy tata. Chociaż raz!

 1. Jestem z Ciebie dumny córciu!

 2. Opowiesz mi jeszcze raz ten wierszyk z przedszkola, świetnie ci wyszedł.
 3. Nie musisz być dobra we wszystkim, i tak jesteś fantastyczna!

 4. Jesteś taka śliczna jak mamusia… Albo i ładniejsza, tylko niech to będzie nasza tajemnica!
 5. Choć poćwiczymy te zadania z matmy, na pewno ci się uda.

 6. Ale ładnie tańczysz córeńko, wskakuj na stopy potańczymy razem.
 7. Przepraszam Cię córeczko, że nie dałem rady…

 8. Tatuś zawsze będzie Cię kochał!
 9. Mamie jest smutno, tata trochę nawalił… Choć pójdziemy kupić jej kwiaty.

 10. Wyrosłaś na cudowną kobietę, On na Ciebie zasługuje.

 

Mój mąż na pewno powie to wszystko naszej córce. Część ma już nawet odhaczoną. :) Na pewno wyrośnie z niej szczęśliwa kobieta, co do tego nie mam wątpliwości.

 

 

Kochamy Cię skarbie, jesteś świetnym tatą! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca! 

 

pasek-do-teksty-1

 

Jeśli spodobał się Wam ten wpis, pewnie chętnie przeczytacie też:

On, ona, dziecko i świat do góry nogami

A weź matko, odpuść!

Po co właściwie jest tata?

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz tutaj swój ślad, dasz się poznać. Możesz zostawić komentarz, na większość staram się odpowiadać i zaglądać do każdego komentującego, jeśli też mają swoje miejsce w sieci. Super, jeśli polubisz bloga na Facebooku, czy udostępnisz post swoim znajomym. Każdy wyraz uznania jest dla mnie niezwykle istotny!

 

Bez-nazwy-2O autorze - • Oj tak. Ojcowie są dla córeczek chyba jeszcze bardziej ważni niż matki :)

  • Ja jako córka najwspanialszej matki i aspirująca do tego tytułu kobieta, nie mam w zamiarze zdetronizować matek. Ale ojcowie są bardzo ważni i wiele zależy od ich postępowania… :)

 • Nic dodać, nic ująć:)

 • Wszystkiego dobrego dla Waszego, my naszego rozpieszczamy dzisiaj cały dzień 😉

 • Dokładnie!! :)

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  U nas wprawdzie nie córka, a synek – ale zgadzam się z Tobą, że ojciec jest w życiu każdego dziecka bardzo potrzebny i jego rola nie powinna ograniczać się tylko do wspólnych zabaw oraz aspektu „rozrywkowego”. Sama tatę miałam tylko czasami, bo przez długi czas pracował za granicą – ale i tak nawiązałam z nim więź silniejszą niż z mamą i zdecydowanie łatwiej było się nam ze sobą dogadać.

  • To fantastyczny tata, skoro i w takiej sytuacji rozłąki nawiązał z Tobą świetną więź. :)

 • Młoda Mama

  Przyznaje nigdy takich słów nie usłyszałam od swojego taty, ale zawsze marzyłam by spotkać na swojej drodze mężczyznę, który będzie taki jak mój tata.
  Pozdrawiam

 • Kochana ogromnie mi miło, że mój post Ci się spodobał i go podlinkowałaś :) czuję się bardzo wyróżniona :)

  a z Twoim postem zgadzam się w 101% :)
  dodatkowo muszę powiedzieć, że nasze dziewczyny mają na prawdę rewelacyjnych Tatusiów! Szczęściary! :)

  • No zasłużyłaś kochana. 😉
   Szczęściary to mało powiedziane. 😉 Oby nas tylko nie wygryźli ci tatusiowie. 😀 Chociaż może się jacyś synciowie trafią z czasem. 😀 😀

 • Chyba gdzieś tam na przestrzeni lat usłyszałam wszystkie zdania z twojej listy, albo chociaż zdania o podobnym wydźwięku. Tak, jestem szczęśliwą kobietą :)

  • Super kochana! Pogratulować Taty, bo w naszych czasach to jeszcze nie było takie częste. 😉

 • Super zdania! Każda córcia tatusia chciałaby coś takiego usłyszeć od swojego taty :) Zaczynamy odhaczanie :)

  • Tak niewiele wystarczy, a kilka słów potrafi bardzo wzmocnić psychikę młodej kobiety. 😉

Wszystkie zdjęcia i treści na blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy. Copyright © 2017 Chichotkitrzpiotki.pl